Marijan Griebel nyerte a WRC indulási lehetőséget

A német Marijan Griebel nyerte az ERC U28-as junior bajnokságát, így a lehetőséget, hogy jövőre WRC-vel induljon egy Rali Világbajnoki versenyen.

Marijan Griebel végzett a cseh Barum Rali abszolút ötödik helyén, így megnyerve az U28-as mezőny futamát, ez az eredmény pedig a bajnoki címet is jelenti a német Škodásnak.

A 28 éves versenyző Csehországban Jan Cernyt 2:18.3, Nikolay Gryazint pedig 3:16.8 perccel utasította maga mögé.

Griebel számára idén ez volt a harmadik győzelem, korábban az Azori-szigeteken és Lengyelországban tudott nyerni, míg a Kanári-szigeteken harmadik lett.

Az idén először kiírt U28-as Európa-bajnokság győztese 2018-ban egy európai Rali Világbajnoki futamon 2016-os fejlesztésű WRC-vel indulhat. Érdekesség, hogy a Hyundai Motorsport is felvette a német versenyzőt azon listára, melyről egy versenyző jövőre lehetőséget kap, hogy a teljes WRC2-es bajnokságban elinduljon egy R5-ös Hyundai i20-szal.

Griebel a Német Ralin debütált a WRC2-es mezőnyben a múlt héten, ahol a nyolcadik helyet szerezte meg.

Az U28-as EB pontjaiért még Olaszországban és Lettországban is lehet küzdeni.