2024. április 30. 03:54

KezdőlapNE VEDD ELBútor nagy csatában győzte le Klauszt a Mikulás Rallyn

Bútor nagy csatában győzte le Klauszt a Mikulás Rallyn

-

Bútor Róbert nyerte az idei Mikulás Rallyt, miután nagy csatában legyőzte Klausz Kristófot, a harmadik helyet magabiztosan szerezte meg László Martin.

A Mikulás Rally első két szakaszát még Klausz Kristóf és Papp Tamás nyerte, a harmadik, 20.4 km-es szakaszon azonban Bútor Róbert és Tagai Róbert 4 tizedmásodperc előnnyel átvette a vezetést.

Klauszék a délutáni első szakaszon még tudtak válaszolni Bútornak, azonban a második szakaszt délután már a citroenes versenyző nyerte, majd megismételte szakaszgyőzelmét a záró szakaszon is, így végül 8.6 másodperc előnnyel megelőzte skodás riválisát.

Fotó: Sári Péter

A versenyen mindvégig a harmadik helyen autózott László Martin és Berendi Dávid, akik bár egy percet kaptak Bútortól, de a negyedik helyen célba érő Cseh Vilmos-Kovács Zoltán kettőst 38.2 másodperccel előzte meg.

Az ötödik helyen a délelőtti szakaszok után még Hevesi István és Bottyán János állt az Evo VI-tal, azonban délután Tóth Tibor és Szabó József megelőzte a Skodával.