2024. április 30. 22:30

KezdőlapORBSzékesfehérvár Rally: Ranga Péter és Czakó Janek nyerte a szezonnyitót

Székesfehérvár Rally: Ranga Péter és Czakó Janek nyerte a szezonnyitót

-

Bútor Róbert végig vezetve, autójának erejét maximálisan kihasználva nyerte volna a Székesfehérvár Rallyt, ha nem adja le menetlevelét, így végül az ORB mezőnyben nyerő Ranga Péter szerezte meg a verseny győzelmét is Vincze Ferenc és Velenczei Ádám előtt, míg László Martin defekt miatt a negyedik helyen zárt.

Bútor Róbert és Tagai Róbert rajt-cél győzelmet aratott volna a Székesfehérvár Rallyn, a citroenes páros autójának erejét kihasználva 10-ből nyolc szakaszt nyert és nagy előnnyel az első helyen állt az utolsó szakasz után, azonban szokásához híven ismét leadta menetlevelét, így feladták a versenyt.

Az ORB-ben szombaton takarító, majd vasárnap egy árnyalatnyival jobb pályán vezető Ranga Péter és Czakó Janek nagy csatában tudott nyerni. A skodás páros az első napon még az ORB negyedik helyén állt, és innen sikerült felkapaszkodniuk az élre. Ranga Péter karrierje során másodszor tudott ORB futamot nyerni.

A második helyet Vincze Ferenc és Percze Nándor szerezte meg, akik bár még vezettek a szombati szakaszok után, vasárnap másodikként rajtolva nem tudtak elég gyorsak lenni, majd az utolsó előtti szakaszon a Skoda gátlója is megsérült. A problémát végül a Power Stage-re megoldva sikerült két helyet javítaniuk és a második helyen zárni 18.9 másodperc hátránnyal.

Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt sem zártak hiba mentes versenyt, hiszen náluk a szombati első szakaszon a kézifékkel volt probléma, később azonban jó tempóban tudtak menni és a verseny harmadik helyén zártak 1.8 másodperccel Vinczéék mögött.

László Martin és Berendi Dávid számára a Power Stage-ig alakultak jól a dolgok, vezetni is tudtak az ORB értékelésben, azonban a záró szakaszon defekt miatt időt vesztettek, így a második hely helyett a negyediken értek célba.

Turán Frigyes és Farnadi Ágnes az első három szakasz után még az ORB értékelés második helyén állt, a negyedik szakaszon azonban megsérült a Volkswagen féltengelye és sok időt vesztett. Vasárnap egy defekt lassította a párost, de így is sikerült az ORB ötödik helyén zárniuk.

Fotó: Sári Péter

A Power Stage-en Klausz Kristóf és Papp Tamás voltak a leggyorsabbak, majd Vincze, Ranga, Velenczei és Turán következtek.

Az ORB szezon május végén a Salgó Rally aszfaltos pályáival folytatódik.

11:15 Szerviz
12:10 SS1 Királyszentistván 1 6.5 km Bútor 4:22.3 89.2 km/h / 1. BÚTOR, 2. Vincze, 3. Turán
12:46 SS2 Kislőtér 1 17.55 km Bútor 9:54.3 106.3 km/h / 1. BÚTOR, 2. Vincze, 3. Turán
14:12 SS3 Királyszentistván 2 6.5 km Bútor 4:09.3 93.9 km/h / 1. BÚTOR, 2. Vincze, 3. Turán
14:48 SS4 Kislőtér 2 17.55 km Bútor 9:41.2 108.7 km/h / 1. BÚTOR, 2. Vincze, 3. László M.
17:01 SS Szuperspeciál

2023. április 2., vasárnap
08:15 Szerviz
09:00 SS5 Várpalota 1 10.35 km Bútor 5:15.5 118.1 km/h / 1. BÚTOR, 2. Vincze, 3. László M.
09:27 SS6 Tés 1 11.50 km Ranga 8:23.1 82.3 km/h / 1. BÚTOR, 2. László M, 3. Vincze
10:20 SS7 Iszka 1 16.94 km Bútor 9:44.7 104.3 km/h / 1. BÚTOR, 2. Ranga, 3. László M.
11:43 Szerviz
12:48 SS8 Várpalota 2 10.35 km Bútor 5:13.1 119.0 km/h / 1. BÚTOR, 2. Ranga, 3. László M.
13:15 SS9 Tés 2 11.50 km Ranga 8:08.8 84.7 km/h / 1. BÚTOR, 2. Ranga, 3. László M.
14:08 SS10 Iszka 2 16.94 km Klausz 9:37.2 105.7 km/h / 1. RANGA, 2. Vincze, 3. Velenczei
14:58 Céldobogó