back to top
2024. szeptember 20. 00:20

KezdőlapERCElképesztően szoros csata a Róma Rally első napján, még hatan esélyesek a...

Elképesztően szoros csata a Róma Rally első napján, még hatan esélyesek a győzelemre

-

A Róma Rally nagyon szoros és fordulatos első napjának végén Andrea Crugnola csupán tizedekkel vezet Simone Tempestini előtt, míg a győzelemre még mindig esélyesek lehetnek a második napon.

A Róma Rally tavalyi győztese, Andrea Crugnola bár nagyon bekezdett a verseny elején, hiszen az első négy szakaszból hármat megnyerve már 11.2 másodperccel vezetett Simone Tempestini előtt szombat délben. A nap második körében azonban Simone Tempestini tempót váltott, Crugnola pedig óvatosabban vezetett, így a délutáni első két szakasz után már az olasz-román versenyző állt az élen.

Szoros csata Crugnola mögött a Róma Rallyn, Vincze közel a pontszerző helyhez

A napzáró szakaszon azonban Tempestini sem igazán találta a ritmust, míg a Crugnola előtt induló Paolo Andreucci egy szalma bálákból álló lassítót szét rombolt egy késő fékutat követően, és a sportbírók nem javították ki időben a lassítót, így Crugnola nyert néhány tizedmásodpercet, és ez is közrejátszhatott abban, hogy a napot mégis ő zárta a verseny élén 7 tizeddel megelőzve az idei Rally Hungary győztesét.

Elképesztően szoros csata alakult ki a harmadik helyért is, amiben szombat este Mathieu Franceschi áll jobban Simone Campedellit 9 tizeddel, Hayden Paddont 3, Efrén Llarenát pedig 4.3 másodperccel megelőzve.

Ráadásul vasárnap ez a csata akár a győzelemért vívott csatává is változhat, hiszen a hatodik helyen álló Llarena is csupán 9.2 másodperc hátránnyal fejezte be a napot Crugnola mögött. Az első hart versenyző közül még bárki képes lehet nyerni.

Bostjan Avbelj bár szakaszgyőzelemmel kezdte a szombatot, a nap végére közel 20 másodperc hátrányt szedett össze és a hetedik helyen áll Roberto Daprát, Mads Ostberget és Andrea Mabellinit megelőzve.

A magyar versenyzők közül Vincze Ferenc és Németh Gergely a 17., László Martin és Zsiros Gábor a 21. helyről várhatja a folytatást. Azt pedig, hogy mennyire szoros a verseny élmezőnye, jól mutatja, hogy Vincze és László között ugyancsak 4 helyezés van, mégis a különbség egy perc.

Bertalan Márton és Paizs Róbert az ERC4 negyedik helyén áll hat gyorsasági után, míg az ERC értékelésen kívül induló László Zoltán és Begala Tamás az abszolút 36. Helyen.

Vasárnap ismét hat gyorsaságit kell a mezőnynek teljesíteni.