2024. szeptember 20. 00:25

KezdőlapHírekHárom bajnoki címre is esélyes a 15 éves finn tehetség Lettországban

Három bajnoki címre is esélyes a 15 éves finn tehetség Lettországban

-

Isak Hatanmaa a legutóbbi lett bajnokin folytatta kiváló szereplését, ami után továbbra is három bajnoki címet is szerezhet akár a szezon végén.

Isak Hatanmaa 13 évesen indult első versenyén, és az elmúlt két évben főként Lettországban versenyzett, de egy-egy finn és litván futamon is rajthoz állt.

Karrierjét Citroen C2 R2 Max-szal kezdte, majd 2023-ban Rally4-es Peugeot-ra váltott.

Az idei szezon pedig különösen jól alakul a 15 éves pilóta számára, miután A lett rallysprint bajnokságban vezeti kategóriáját, a lett junior bajnokságban a második, míg a lett bajnokság LRC4-es kategóriájában az első helyen áll.

Hatanmaa a legutóbbi versenyén a Césis Rallin a junior bajnoki és az ÉRC4-es kategóriát is megnyerte, míg a versenyen az abszolút leggyorsabb a 17 éves norvég Karl Peder Nordstrand volt.