2024. szeptember 20. 00:34

KezdőlapHírekA WRC3 tavalyi bajnoka nagy lépést tett első finn bajnoki címe felé

A WRC3 tavalyi bajnoka nagy lépést tett első finn bajnoki címe felé

-

A WRC3 tavalyi bajnoka, Roope Korhonen idei harmadik győzelmét szerezte a Finn Rally Bajnokságban és a Future Rally megnyerésével komoly lépést tett első finn bajnoki címe felé.

Roope Korhonen 13 pont előnnyel várhatta a hétvégi Lahtiban rendezett Future Rallyt a tavalyi bajnoki Teemu Asunmaa előtt.

Az idei hatodik finn bajnoki első három szakasza után még a második helyen állt a tavalyi WRC3-as bajnok, azonban a második nap második szakaszától az élre állt és helyét meg is tudta tartani a célig, végül pedig 14.1 másodperc előnnyel meg is szerezte idei harmadik sikerét Asunmaa előtt, míg a harmadik helyen Benjamin Korhola ért célba.

Korhonen ezzel a sikerrel 20 pontra növelte előnyét a bajnokságban, így a szezonzáró októberi Kitee Rallyn elég hat pontot szereznie, hogy megnyerje első nemzeti bajnoki címét.

A Future Rally Historic Rally Trophy mezőnyében az idei első versenyén induló Jari Huttunen tudott nyerni Topi Luhtinen navigálásával egy Ford Escort RS1800 MkII-vel.