back to top
2024. október 22. 01:51

KezdőlapHírekJól szerepeltek a magyar versenyzők a Historic ERC legendás olasz versenyén

Jól szerepeltek a magyar versenyzők a Historic ERC legendás olasz versenyén

-

Három magyar indulóból három ért célba dobogós eredménnyel a legendás Sanremo Rally historic ERC mezőnyében.

Az egykoron WRC-futamként is szerepelt legendás Sanremo Rally volt a Historic ERC bajnokság idei utolsó előtti futama, melyen három magyar páros is rajthoz állt.

Ifjabb Érdi Tibor és Kerék István az Eb-értékelés abszolút harmadik helyét szerezték meg Ford Sierrával a két BMW E30-ast irányító ír Eamonn Kelly és a lengyel Maciej Lubiak mögött, de az abszolút bajnokságot vezető audis olasz Zippo előtt.

Mekler László és felesége, Mikó Edit az Eb abszolút 10. helyén, és C1-es kategóriájuk győzelmével, a 2-es kategória második helyén értek célba Alfa Romeoval, míg Dunavölgyi János és Wébel Martin az E2-es kategória második helyét szerezték meg Lada Samarával.

A Historic Eb utolsó futamát három hét múlva a görög Akropolisz Rallyn rendezik.