2024. október 18. 07:19

KezdőlapWRCKovalainen visszatért a versenyzéshez szívműtétje után

Kovalainen visszatért a versenyzéshez szívműtétje után

-

Heikki Kovalainen a tavaszi szívműtétje után ezen a hétvégén visszatérhetett a rallysporthoz, a japán bajnokin egy új autóval állt rajthoz.

Heikki Kovalainen tavaly ősszel tudta meg, hogy súlyos szívbetegséggel küzd, ezért tavasszal meg is műtötték az F1-es Magyar Nagydíj korábbi győztesét.

Szerencsére a beavatkozás és a felépülés is jól sikerült, így ezen a hétvégén már indulhatott az ARK Kamuy Rallyn, mely a japán bajnokság idei hatodik futama volt.

Kovalainen a hosszú kihagyás után elsősorban a versenyzést szerette volna ismét megszokni, különösen úgy, hogy ezen a ralin próbálta ki új autóját, egy Rally2-es Toyotát is.

Átesett a komoly szívműtéten az F1-es pilótából lett rallys, először beszélt az állapotáról

A kétszeres japán bajnok finn versenyző a hatodik-hetedik helyen tudott autózni a hétvégén egészen az utolsó gyorsaságiig, ahol hét percet vesztett és végül a 14. helyen ért célba.

Az eredménynél is fontosabb, hogy visszatérhetett a versenyzéshez a 42 éves pilóta.