KezdőlapORBRácz nyerte az ORB3-as szezonzáró Zemplén Rallyt, Bíró Gergő a bajnokságot

Rácz nyerte az ORB3-as szezonzáró Zemplén Rallyt, Bíró Gergő a bajnokságot

-

Amilyen kiélezett volt az ORB3-as bajnokság, pont annyira izgalmasan alakult a szezonzáró Zemplén Rally is, végül az utolsó versenyt Rácz Gábor nyerte, de a hatodik helyen végző Bíró Gergő így is bajnoki címet szerzett.

Rendkívül izgalmasan alakult az ORB3-as szezonzáró Zemplén Rally, akárcsak az egész éves bajnokság.

A bajnokság utolsó futamát végül Rácz Gábor és Gyöngyösi Marcell nyerte Oberling Krisztián és Mitnyiik János előtt 42.8 másodperccel, míg a harmadik helyen Szabó Zoltán és Kuli József zárt további 8.3 másodperc hátránnyal.

Fotó: Sári Péter

Bíró Gergő és Bíró Balázs a záró futamon elmaradt az élmezőny tempójától, azonban a hatodik helyet így is sikerült megszerezniük, és mivel a Power Stage-en csupán 2 ponttal szerzett többet Rácz Gábor, így az opeles kettős nyerte a bajnokságot is a ladás rivális előtt.

A bajnokság harmadik helyén pontazonossággal zárt Oberling Krisztián és Bajusz Krisztián, azonban két második helyének köszönhetően a suzukis kettős szerezte meg a bronzérmet.