2024. március 29. 01:32

KezdőlapERCMartins Sesks győzelemmel melegített a Fafe Rally előtt

Martins Sesks győzelemmel melegített a Fafe Rally előtt

-

Martins Sesks nyerte a Lett Rally Bajnokság idei második versenyét, a havas Aluksne Rallyt, így győzelemmel melegített az ERC szezonnyitó előtt.

Martins Sesks a Lett Rally Bajnokság szezonnyitóján még Rally2-es Kittel szerelt Skodával állt rajthoz és a második helyen zárta Sarma Rallyt.

A második futamon először próbálhatta ki a Skoda Fabia RS Rally2-t, melyet idén az ERC-ben fog vezetni és az Aluksne Rallyn a második szakasztól átvéve a vezetést végül magabiztosan, 1:26.7 perc előnnyel nyert a mitsubishis Emils Blums előtt.

Az MRF Team versenyzőjével csak Gregor Jets tudott csatázni, aki az utolsó előtti szakaszon baleset miatt esett ki a második helyről.

Fotó: Raimonds Volonts, Jānis Asaris

Sesks számára ez volt az utolsó éles verseny az ERC szezonnyitó Fafe Rally előtt, melyet március 10-12. között rendeznek.