2024. április 30. 00:18

KezdőlapERCSesks esőben is verhetetlen, Llarena és Linnamae lassan rekordot állít fel

Sesks esőben is verhetetlen, Llarena és Linnamae lassan rekordot állít fel

-

Martins Sesks tovább őrizte tavaly óta tartó veretlenségét a Liepaja Rally harmadik szakaszán is, míg Efrén Llarena és Georg Linnamae között továbbra is holtverseny van.

A Martins Sesks tavaly úgy szerezte meg első ERC futamgyőzelmét a Liepaja Rallyn, hogy minden szakaszon a leggyorsabb volt, ezt a veretlenséget pedig az idei verseny harmadik, második megtartott gyorsaságija után is őrzi.

Az első, 27.5 km-es gyorsaságit Sesks a por miatt főként helyismeretének köszönhetően nyerte, mégpedig 16.4 másodperc előnnyel Mads Ostberg, és 17.7 másodperccel Robert Virves előtt.

A pálya második teljesítését törölni kellett a hatalmas por miatt, azonban a harmadik szakaszra megérkezett az eső, aminek köszönhetően megszűnt a por.

A leggyorsabb pedig Martin Sesks volt ismét, mégpedig 3 tizeddel Virvest megelőzve.

Sesks előnye így 18 másodpercre nőtt a második helyre lépő Virves előtt, míg Mads Ostberg Citroenje lefulladt fékezés közben, ami miatt a negyedik helyre esett.

Hayden Paddon így 4.7 másodperc hátránnyal követi Virvest és 3.1 másodperccel előzi meg Ostberget a harmadik helyen állva.

Külön érdekesség Efrén Llarena és Georg Linnamae csatája, ugyanis a verseny leghosszabb szakasza után a 8.5 km-es harmadik gyorsaságin is tizedre egyforma eredményt értek el.

László Martin és Berendi Dávid az első pályán elért 19. eredmény után egy helyet tudott javítani összetettben.