2024. május 03. 18:52

KezdőlapERCSesks ott folytatta a Liepaja Rallyn szombaton, ahol 2022-ben abbahagyta

Sesks ott folytatta a Liepaja Rallyn szombaton, ahol 2022-ben abbahagyta

-

Martins Sesks diktálta a Liepaja Rally első napjának öt szakaszán a tempót, a pályákat nagyszerűen ismerő versenyző magabiztosan vezet Hayden Paddon és Mads Ostberg előtt.

A Liepaja Rallyn szombaton hat szakaszt kellett volna teljesíteni a mezőnynek, ráadásul az első két szakaszt egy 27.56 km-es pályán rendezték volna. Csakhogy már az első teljesítés is problémás volt, mivel a versenyzőket 2 percenként indították, a por pedig nagyon lerontotta a látást, ezért végül a második szakaszt törölték a szervezők.

Az első gyorsaságit Martins Sesks nyerte 16.4 másodperc előnnyel, aki tavaly minden gyorsaságit megnyerve szerezte meg első ERC futamgyőzelmét a hazai versenyén.

A lett versenyző a nap első őt szakaszán, melyből tehát négyet sikerült megrendezni nem talált legyőzőre, annak ellenére sem, hogy a harmadik szakasztól már esőben zajlott a rally, így magabiztosan 31.4 másodperc előnnyel vezet az esti szuperspeciál előtt.

Az első szakaszon még második idővel ért célba Mads Ostberg, azonban Robert Virves 1.3, Paden Paddon pedig csak 5.5 másodperccel követte.

A harmadik szakaszon azonban Ostberg Citroenje azonban fékezésnél lefulladt, amivel vesztett pár másodpercet, így Virves és Paddon is megelőzte.

A negyedik szakaszon pedig Virves bizonyult lassabbnak riválisainál, így Paddon és Ostberg is megelőzte, az ötödik gyorsaságin, pedig jobban lemaradt az új-zélandi és norvég versenyző mögött.

Öt szakasz után tehát Paddon a második Ostberg 7.7, Virves pedig 15.2 másodperc hátránnyal követi.

Mikko Heikkila főleg délután volt igazán gyors az esőben, aminek következtében a legjobb öt versenyző közé lépett.

Érdekes csatát vívot kezdetben még Georg LInnamae és Efrén Llarena, akik az első és harmadik szakaszon is egyforma időt értek el, később azonban az Eb címvédő nem érezte elég jónak autóját, így amíg az észt versenyző a hatodik, addig a spanyol csak a kilencedik helyen áll.

László Martin és Berendi Dávid biztonságos tempóval teljesítette az első öt szakaszt és a 17. Helyen áll.

Szombat este még egy szuperspeciál, majd vasárnap 4 hosszabb gyorsasági vár a mezőnyre.