2024. április 29. 12:35

KezdőlapERCLiepaja Rally: Martins Sesks idén is verhetetlen volt hazai versenyén

Liepaja Rally: Martins Sesks idén is verhetetlen volt hazai versenyén

-

Martins Sesks sorozatban második győzelmét szerezte a Rally Európa-bajnokságon, miután a Lengyel Rally után hazai versenyét, a Liepaja Rallyt is megnyerte Hayden Paddon és Mads Ostberg előtt. A bajnokságot továbbra is magabiztosan vezeti az új-zélandi versenyző.

Martins Seskstől mindenki győzelmet remélt Lettországban, miután megnyerte a Lengyel Rallyt, a hazai versenye előtti futamot.

A 23 éves versenyző pedig azt követően, hogy tavaly a lett verseny minden szakaszán a leggyorsabb tudott lenni, idén is folytatta veretlenségét egészen a szombat esti szuperspeciálig, ami után 28.2 másodperc előnnyel várhatta a verseny utolsó napját, melyen bár csak pozícióját igyekezett tartani, így is 41.4 másodperc előnnyel zárt az élen, és szerezte meg karrierje harmadik ERC futamgyőzelmét.

A második helyért azonban jóval szorosabb csata zajlott, amiből végül Hayden Paddon került ki győztesen Mads Ostberget megelőzve.

A Power Stage is tartogatott még fordulatot, az egész hétvégén nagyszerűen versenyző Robert Virvest autója az utolsó szakaszon hagyta cserben és az elektronikus hiba miatt elvesztette negyedik helyét, amit Josh McErlean szerzett így meg, a néhai Craig Breen korábbi navigátorával, James Fultonnal.

Az Európa-bajnokságot négy verseny után Hayden Paddon 30 pont előnnyel vezeti Sesks előtt, míg a harmadik helyen Mads Ostberg hátránya 44 pont.

A címvédő Efrén Llarena a bajnoki pontverseny negyedik helyén áll, 63 pont hátránnyal.

László Martin és Berendi Dávid a 17. Helyen zárta a versenyt, így nem sikerült pontot szereznie Lettországban.

Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László az ERC4 nyolcadik helyén zárt.

Az Eb három hét múlva a svéd Skandináv Rally gyors pályáin folytatódik, így ott ismét nagy csata lehet Martins Sesks, Hayden Paddon és Mads Ostberg között.

A Liepaja Rally jövőre már a WRC naptárában fog szerepelni.

Liepaja Rally, nem hivatalos végeredmény
1 #5 Martins Sesks – Renars Francis (LVA) Skoda Fabia RS Rally2 1:22:47.4
2 #1 Hayden Paddon – John Kennard (NZL) Hyundai i20 N Rally2 +41.4
3 #2 Mads Ostberg – Patrik Barth (NOR – SWE) Citroen C3 Rally2 +1:04.4
4 #9 Josh McErlean – James Fulton (IRL) Hyundai i20 N Rally2 +1:23.8
5 #14 Robert Virves – Craig Drew (EST – GBR) Ford Fiesta Rally2 +1:27.7
6 #6 Mathieu Franceschi – Jules Escartefigue (FRA) Skoda Fabia Rally2 evo +1:29.5
7 #7 Mikko Heikkila – Samu Vaaleri (FIN) Skoda Fabia Rally2 evo +1:38.4 (0:30)

16:40 SS5 Snepele 14.63 km Sesks 7:21.8 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg
19:05 SS6 Liepaja City Stage 2.54 km Mabellini 2:17.9 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg

2023. június 18., vasárnap
07:48 SS7 Liepieni 1 19.59 km Sesks 10:08.8 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg
09:05 SS8 Krogzemji 1 18.95 km Sesks 9:37.2 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg
12:00 SS9 Liepieni 2 19.59 km Heikkila 10:08.6 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg
14:05 SS10 Krogzemji 2 (Power Stage) 18.95 km Sesks/Paddon 9:24.2 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Ostberg