2024. május 06. 21:18

KezdőlapERCAz ERC futamokon is résztvevő Pryce nyerte az Eb terveket szövögető Ceredigion Rallyt

-

Az idei szezon során Eb futamokon is indult Osian Pryce nyerte az ERC futamrendezésre pályázó Ceredigion Rallyt.

Hétvégén rendezték a Ceredigion Rallyt, melyen 14 szakaszt és 159.22 km versenytávot kellett teljesítenie a walesi versenyre nevező 107 indulónak.

Az ERT és TER nemzetközi sorozatában is beleszámító brit bajnokin a lett Liepaja Rallyn 14., míg a Lengyel Rallyn 16. helyen célba érő Osian Pryce a második szakasztól kezdve vezetni tudott és végül 22.9 másodperc előnnyel nyert az első szakaszon még leggyorsabb Meirion Evans előtt, így kettős Volkswagen siker született.

A harmadik helyen James Williams zárt Rally2-es Hyundaijal.

A Ceredigion Rallyt kezdetben WRC futamrendezés, majd legújabban ERC verseny kapcsán emlegetik.

Az idei verseny előfutói között volt Matthew Wilson is, aki egy Rally1-es Fordot vezetett.