2024. április 27. 10:34

KezdőlapERCMichelisz komoly csatával kezdte a Rally Hungaryt, Marczyk veretlen pénteken, Turán a legjobb...

Michelisz komoly csatával kezdte a Rally Hungaryt, Marczyk veretlen pénteken, Turán a legjobb magyar

-

Miko Marczyk nyerte a Rally Hungary első szuperspeciál szakaszát a Rabócsiringen Martins Sesks és Erik Cais előtt, a magyar versenyzők közül a legjobb időt Turán Frigyes autózta.,

A Rabócsiringen tartott első szakasszal megkezdődött az idei Rally Hungary ERC szezonzáró érdemi része.

A 2.4 km-es szakaszon sok ezer szurkoló előtt párban rajtoltak a versenyzők, így érdekes csatáknak lehettünk tanúi.

Köztük Michelisz Norbert és Vincze Ferenc csatájának, amiből végül a kétszeres magyar rally bajnok került ki győztesen, 2.4 másodperccel volt gyorsabb a 2019-es WTCR győztesnél.

Ugyancsak érdekes volt látni az egy csapatot képviselő Hadik András és Bodolai László csatáját, amit végül Hadik nyert.

A legjobb időt ugyanakkor Miko Marczyk autózta, aki így a szabadedzés és a kvalifikációt követően, egyelőre veretlen!

A lengyel versenyzőt Martins Sesks 5 tized, míg Erik Cais 1, Mads Ostberg és Efrén Llarena 1.4 másodperc hátránnyal követte.

Úgy tűnik, hogy az ERC pontversenyének harmadik helyen álló Ostberg és Llarena igazán kiélezett csatát fog vívni Nyíregyházán.

Fotó: @World / Red Bull Content Pool

A legjobb magyar versenyző Turán Frigyes lett, aki egy tizeddel maradt el Ostberg és Llarena eredményétől, míg Filip Marest ugyancsak 1, Vincze Ferencet 2 tizeddel előzte meg.

Az abszolút kilencedik eredményt pedig Yoann Bonato és Hadik András azonos eredményt futva autózta.

A pénteki nap legnagyobb vesztese az ír Josh McErlean, aki eltalált egy bálát és a Hyundai felfüggesztési eltört.

Ahogy a legtöbb versenyző is mondta, az igazi verseny csak szombaton kezdődik, mégpedig hét gyorsaságival, köztük a Nyíregyházi városi szakasszal.

17:00 Rajtceremónia – Nyíregyháza
18:00 SS1 SSS Rabócsiring 2.40 km Marczyk 1:36.9 / 1. MARCZYK, 2. Sesks, 3. Cais