2024. április 27. 09:11

KezdőlapERCDani Sordo 19 év után ismét rajthoz áll a Kanári-szigeteken

Dani Sordo 19 év után ismét rajthoz áll a Kanári-szigeteken

-

Dani Sordo rajthoz áll az ERC idei második, Kanári-szigeteki versenyén, ahol előfutóként egy utolsó generációs Hyundai i20 Coupe WRC-t fog vezetni a csütörtöki szuperspeciál szakaszon.

Dani Sordo idei első WRC futama még várat magára, azonban az már bejelentésre került, hogy rajthoz áll a május 2-4. Között megrendezésre kerülő Kanári-szigetek Rallyn, ahol a csütörtöki szuperspeciál szakaszon előfutóként egy Hyundai i20 Coupe WRC-t fog vezetni.

A 40 éves spanyol pilóta korábban csak egyszer, 2005-ben indult a spanyol versenyen, akkor a rally a Spanyol Rally Bajnokság második versenye volt, és Sordo a második helyet szerezte meg egy Citroen C2 S1600 volánja mögött. Sordo ebben a szezonban nyerte meg ugyncsak a S1600-os autóval a Junior WRC-t.

A Hyundai spanyol pilótája idén már rajthoz állt első versenyén, a Rallysprint de Panes spanyol futamon egy BMW M3 E30-at vezetve nyert.

A Kanári-szigetek Rally jövőre már a WRC naptárban kap helyet.