2024. április 29. 19:59

KezdőlapERCMax McRae nyert az ERC4-ben a V-Híd Rally Hungaryn, Bertalan Márton második...

Max McRae nyert az ERC4-ben a V-Híd Rally Hungaryn, Bertalan Márton második helyen zárt

-

Max McRae nyert, míg Bertalan Márton és Paizs Róbert a második helyen zárt a V-Híd Rally Hungary ERC4-es kategóriájában, így Csomós Mixiék mellett még egy magyar dobogós eredmény született a veszprémi versenyen.

Az ERC4-es kategóriában a V-Híd Rally Hungary első öt szakaszán az észt Jaspar Vaher – Sander Pruul páros vezetett, azonban a hatodik, kislőtéri szakaszon defektet szedett össze és így a brit Max McRae és Cameron fair kettős vette át a kategória első helyét.

A Peugeot-os páros első helyét innentől kezdve csak márkatársuk, Bertalan Márton és Paizs Róbert veszélyeztették, azonban McRae végül nem hibázott, míg Bertalanék az utolsó szakaszon már csak a célba érésre koncentráltak, így végül a brit versenyző 1:09.1 perc előnnyel nyert.

Bertalanék azonban így is fantasztikus eredményt értek el, és Csomós Mixi, valamint Nagy Attila abszolút harmadik helye mellett még egy magyar dobogós eredménynek örülhettek az itthoni szurkolók.

Hatalmas meglepetés! Csomós Mixi dobogón, Tempestini nyert a V-Híd Rally Hungaryn

A harmadik helyet végül a verseny első felében vezető Vaherék szerezték meg.