2024. október 05. 07:11

KezdőlapERCA 2022-es junior világbajnok hatalmas csatában vezet az Észt Rallyn

A 2022-es junior világbajnok hatalmas csatában vezet az Észt Rallyn

-

Robert Virves, a 2022-es világbajnok vette át a vezetést Georg Linnamaetól az Észt Rallyn, így továbbra is a hazai versenyzők diktálják a tempót az ERC idei negyedik versenyén.

Georg Linnamae 1 másodperc előnnyel várhatta az Észt Rally szombat reggeli pályáinak ismétlését Robert Virves előtt, azonban a 2022-es JWRC-bajnok gyorsabb tudott lenni honfitársánál, így a délutáni folytatást már ő várhatja az élről 1.5 másodperc előnnyel.

Tempestini balesetet szenvedett, Paddon bajba került, kettős hazai vezetés az Észt Rallyn

A két hazai környezetben szereplő versenyző alaposan ellépett üldözőitől, hiszen Mikko Heikkila már 14.8 másodperc hátránnyal áll a harmadik helyen, ugyanakkor a finn versenyzőt Nikolay Gryazin 5.2, Miko Marczyk 6.2, Martins Sesks 10.3 másodperccel követi. Így gyakorlatilag egy győzelemért és egy harmadik helyért harcoló két csoport alakult ki.

Jon Armstrong is jól teljesített délelőtt és a hetedik helyen áll 2.5 másodperccel megelőzve Mads Ostberget, aki az első két mai szakaszon fékproblémával küzdött, majd a másik két gyorsaságin az összeszedett hátrányát kezdte el ledolgozni.

Andrea Mabellini 3.9 másodperccel előzi meg Mathieu Franceschit, míg Hayden Paddon a reggeli probléma után már a 12. Helyig tudott előre lépni.

Ott Tanak hatalmasat esett az Észt Rallyn (videó)

Délután két másik pályán rendeznek négy gorsaságit, majd a napot egy szuperspeciál fogja zárni.