2024. szeptember 19. 18:06

KezdőlapERCBátorságból jelesre vizsgázott Paddon a Ceredigion Rally leghosszabb szakaszán

Bátorságból jelesre vizsgázott Paddon a Ceredigion Rally leghosszabb szakaszán

-

Hayden Paddon nagy fölénnyel nyerte a Ceredigion Rally leghosszabb szakaszát, így magabiztos előnyre tett szert, miközben a második helyen álló James Williams balesetet szenvedett.

A Ceredigion Rally második szombati szakasza egyben a verseny leghosszabb pályája is volt. A másfél autónyi széles, folyamatosan dobáló pályán pedig csak Hayden Paddon volt elég gyors, így nem kis előnnyel nyerte a gyorsaságit, egész pontosan 16.9 másodperccel volt gyorsabb Chris Ingramnél, míg Andrea Mabellini 21.1 másodperccel volt már lassabb a 26.55 km-es pályán.

A gyorsaságin csupán tíz autó ért célba, miután az első szombati szakaszt megnyerő és összetettben a második helyre lépő James Williams 1.5 km után balesetet szenvedett, és autójával elzárta a szűk utat, így a szakasz meg kellett állítani.

A célba érő versenyzők közül többen is megemlítették, hogy ezen a pályán csak a bátrak tudnak igazán gyorsak lenni.

Összetettben Paddon előnye igen kényelmes, 21.2 másodperc Ingram előtt, míg a harmadik helyen Mathieu Franceschi áll 3.1.1 másodperc hátránnyal.

Paddon vezet a Ceredigion Rallyn, dráma a brit bajnokságban

A francia versenyző mögött azonban igen szoros az állás, a nyolcadik helyen lévő Miko Marczyk is csupán 7.5 másodperc hátránnyal követi.

A délelőtt során még egy gyorsasági vár a mezőnyre.