back to top
2024. november 22. 17:47

KezdőlapF1Bennfentes megfigyelés - Hamilton elkezdte a pszichológiai játszmázást Russell-lel?

Bennfentes megfigyelés – Hamilton elkezdte a pszichológiai játszmázást Russell-lel?

-

Lewis Hamilton ausztráliai sajtótájékoztatón mutatott viselkedése érdekes kérdéseket vetett fel abban az emberben, aki hétről hétre páholyból figyeli a versenyzőket.

Korábban mi is írtunk róla, hogy mintha George Russell szép lassan kezdené levetkőzni a jófiús imidzsét, és egyre inkább tesz azért, hogy a jövőben ő lehessen a Mercedes vezére. Noha Hamilton három verseny után 20 ponttal előzi meg Russellt, a fiatalabbik brit 3-0-ra verte őt az eddigi időmérőkön, ami alighanem a hétszeres világbajnoknak sem esett jól, és a ponthátránya sem lenne ekkora, ha Ausztráliában nem esik ki műszaki hiba miatt. Tom Clarkson brit F1-es újságíró, egyben a versenyhétvégék hivatalos FIA-sajtótájékoztatóinak moderátora pedig érdekes megfigyelést tett a 38 esztendős pilóta viselkedésével kapcsolatban.

„Az időmérő utáni sajtótájékoztatón Ausztráliában, miután a második és a harmadik helyet szerezték meg, miközben természetesen Maxé volt a pole, minden alkalommal, amikor egy kérdés mindkét Mercedes-pilótának szólt, Lewis boldogan hagyta George-ra a válaszadást. [Russell] szinte a csapat szóvivőjévé vált azon a sajtótájékoztatón. Engem pedig nagyon érdekelt, hogy Lewis miért dőlt hátra boldogan és hagyta, hogy ez megtörténjen. Nem tudom, hogy nem csak kivár-e, mielőtt cselekedne” – mondta az F1 Nation podcastban Clarkson, aki hétről hétre szó szerint az első sorból figyeli a versenyzők minden rezdülését, ami persze nem jelenti azt, hogy igaza van, de azt igen, hogy érdekes megfigyeléseket tehet a pilóták testbeszéde és azon viselkedése alapján, amit a kamerák nem feltétlenül kapnak el.

Éleződik a feszültség, Russell hamarosan ledöntheti Hamilton szobrát a Mercedesnél?

„Próbál [Russellben] valamiféle hamis reményt kelteni, hogy ő a domináns, mielőtt igazán nekimegy, amikor majd később igazán számítani fog, hogy mit mutat a stopper? Nem tudom, hogy mi volt a gondolatmenete, de érdekes volt megfigyelni, hogy nagyon is hagyta, hogy George legyen előtérben” – fejtegette.

Damon Hillnek, 1996 Forma-1-es világbajnokának ugyanebben a podcastban megvolt erről a maga véleménye. A Jordan, az Arrows és a Williams egykori versenyzője úgy vélte, Hamilton nagyon is tudatosan csinálja ezt, de inkább az a motivációja, hogy végezze csak Russell a munka dandárját, addig sem pazarolja ő az energiáit.

„Mi, pilóták versengő alkatok vagyunk, és valamennyire agyafúrtak is. Tisztában kell lenned a felemelkedő erőkkel vagy birodalmakkal a csapaton belül. George a csapat értékes tagjává kell tegye magát, és nyilvánvalóan nagyon jól csinálja ezt. Ugyanakkor neki kell végeznie minden munkát, mert szerintem Lewisnak nem kell. [A Mercedes] tudja, hogy milye van Lewis személyében, és tudják, hogy kapjon csak egy kis esélyt, újra top formában lesz és szállítja az elképesztő versenyeket.”

Fotó: Mercedes

„Tudják, hogy George is képes erre, de neki ezt még mind bizonyítania kell. Szerintem Lewis nagyon jó, és felismeri ezt, aztán pedig itt fog ülni és azt gondolja, »Nos, rendben, hagyom, hogy csináld a kemény munkát, George, mert ez az egész kimerítő.« George a GPDA (a versenyzők érdekvédelmi szervezete – a szerk.) igazgatója is, úgyhogy sok a feladata, elég sokat vállal. Lewis stratégiája pedig szerintem mindig is az volt, hogy a lehető legtöbb zavaró tényezőt eltávolítja, és szán időt a pihenésre.”

Hogy miként alakul kettejük kapcsolata, persze nagyban függ attól is, hogy a Mercedes képes lesz-e a jövőben olyan autót alájuk tenni, amellyel a világbajnoki címért harcolhatnak. De ne gondoljuk, hogy addig sem fogja a sajtó nagyítóval vizsgálni minden megmozdulásukat, keresve a jelét annak, hogy megismétlődhet a Hamilton-Rosberg féle belháború.

Friss