2024. augusztus 24. 07:49

KezdőlapF1A Ferrari volt csapatfőnöke is a helyszínen szurkolt Robin Räikkönen gokartversenyén

-

Robin Räikkönen újabb győzelmet szerzett, ráadásul nem akárki szurkolt neki a helyszínen.

Miután márciusban nyerni tudott a svájci Rotax-bajnokság Tavasz-kupa elnevezésű szezonindító eseményén, Robin Räikkönen ezúttal a bajnokság negyedik, olaszországi Franciacortában rendezett fordulóján győzedelmeskedett. Kimi Räikkönen fia a micro kategóriában bizonyult a legjobbnak, amiről édesanyja és édesapja a közösségi médiában számolt be. A 9 éves tehetség futamait ráadásul keresztapja, az évtizedeken át a Ferrarinál dolgozó Gino Rosato, valamint a maranellóiak F1-es istállóját 2014 és 2019 között irányító Maurizio Arrivabene (az alábbi képen jobb szélen ingben) is a helyszínről figyelte.

Robin nemrég a svájci gokartbajnokságban is próbára tette magát, és nyilatkozott is:

Apja fia – így ad tökéletes angolsággal egyszavas válaszokat Robin Räikkönen (videó)