2024. április 26. 12:46

KezdőlapHírekNégy WRC2-es világbajnok a Katar Rallyn

Négy WRC2-es világbajnok a Katar Rallyn

-

Igen komoly csata várható a hétvégi Katar Rallyn, ahol négy WRC2-es világbajnok is rajthoz áll. A verseny a Közel-Kelet Rally Bajnokság második idei versenye lesz.

A Közel-Kelet Rally Bajnokság (MERC) második futamára az ománi szezonnyitó után Nasser Al Attiyah hazájában, Katarban kerül sor.

A versenyen azonban nem számíthat könnyű sikerre a Dakar ötszörös győztese és a WRC2 2014-es és 2015-ös világbajnoka Volkswagenjével, hiszen a WRC második kategóriájának további három világbajnoka is elindul.

Emil Lindholm, Mads Östberg és Andreas Mikkelsen is a Sports Racing Technologies Skoda Fabia Rally2 evó autójával áll rajthoz a Katari Motorsport Szövetség meghívására.

Tavaly ugyancsak a szövetség meghívásának tett eleget Kris Meeke, aki a harmadik helyen ért célba, míg Mads Östberg akkor nem ért célba a Skodával.

Az idei Katar Rallyn 24 páros indul, rájuk 13 szakasz és 209 km versenytáv vár.