2024. szeptember 17. 20:40

KezdőlapHírekNagyszerű magyar szereplés az Alpok-Adria Kupa osztrák versenyén

Nagyszerű magyar szereplés az Alpok-Adria Kupa osztrák versenyén

-

Szombaton rendezték a Perger Mühlstein Rallyt, mely az Alpok-Adria Kupa idei hatodik versenye volt. Szabó Árpád és Papp Arnie pedig szép eredménnyel ért célba.

Idei első versenyén vett részt a PSZA Motorsport csapatvezetője, Szabó Árpád az osztrák Perger Mühlstein Rally alkalmával, ahol Papp Arnieval a jobb egyben egy Citroen C2 R2 Max-szal állt rajthoz.

A verseny nyolc gyorsaságiból állt, mely során összesen 89.34 km versenytávot kellett teljesíteni.

Az Alpok-Adria Kupa hatodik versenyén összesen 10 páros állt rajthoz, melyből végül a magyar párosnak az abszolút és kategóriájuk negyedik helyét sikerült megszerezni.

A verseny az Austrian Challenge sorozat futama is volt, ezt az értékelést Simon Wagner és Siegfried Schwarz nyerte meg a cseh Filip Kohn és brit navigátora, Tom Woodburn előtt, míg a harmadik helyen Albert von Thurn und Taxis és Frank Christian ért célba. Mindhárman Skoda Fabia RS Rally2-vel versenyeztek.

Az Alpok-Adria Kupa következő versenye az olasz Piancavallo Rally lesz augusztus legvégén.