back to top
2024. szeptember 19. 18:56

KezdőlapHírekElső győzelmét szerezte a Finn Rally Bajnokságban a 14 éves tehetség

Első győzelmét szerezte a Finn Rally Bajnokságban a 14 éves tehetség

-

A Future Rally SM4-es kategóriájában Lauri Halonen szerezte meg a győzelmet, a 14 éves versenyzőnek ez volt az első győzelme Finn Rally Bajnokságban.

Újabb tizenéves versenyző ért el sikert a rallysportban, miután a 14 éves Lauri Halonen a 22 éves Niklas Heinoval az oldalán nyerte a Finn Rally Bajnokság Future Rallyján az SM4-es kategóriát, ahol széria autókkal lehet indulni.

Halonen a verseny első napját is már az élen zárta a kategóriában, majd a második nap hat gyorsaságija után 22.9 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet Aatu Hakalehto és a 17 éves Viljami Salminen előtt. Mindhárman Toyota Yaris-szal versenyeztek.

Halonen 12 éves korában indul első versenyein, a Finn Rally Bajnokságban ez a verseny volt a harmadik, korábban kisebb futamokon állt csak rajthoz.