2024. október 16. 12:30

KezdőlapHírekMagyar sikerek az Alpok-Adria Kupa osztrák szezonzáróján

Magyar sikerek az Alpok-Adria Kupa osztrák szezonzáróján

-

Fantaszttikus eredményekkel zártak a magyar indulók az osztrák Herbst Rallyn, az Alpok-Adria Kupa szezonzáró versenyén, ahol Hoffer Zsolt kategóriát nyert, míg Berta László és Papp Arnold dobogóra állhatott.

Szombaton rendezték a Herbst Rallyt az ausztriai Dobersberg környékén, ahol nyolc gyorsaságit kellett a mezőnynek teljesíteni.

A verseny Alpok-Adria Trophy kategóriájában Hoffer Zsolt és Czézinger Kristóf az első helyen zárt Skoda Fabia Rally2 evóval, míg az Alpok-Adria Kupa értékelésében Berta László és Mózes Máté a második helyen ért célba Peugeot 208 Rally4-gyel, ugyanitt Papp Arnie és ifj. Szabó Árpád a harmadik helyet szerezte meg Lada 2105-tel.

A versenyt összetettben Hermann Neubauer és Ursula Mayrhofer nyerte Citroen C3 Rally2-vel a skodás Albert von Thurn und Taxis és Michael Wenzel előtt.

Az aszfaltos futamon előfutóként Thierry Neuville és Martijn Wydaeghe is rajthoz állt, akik a Közép-Európa Rallyra teszteltek.