2024. április 20. 02:17

KezdőlapNE VEDD ELOsváth a Mitropát, Wagner a versenyt nyerte

Osváth a Mitropát, Wagner a versenyt nyerte

-

Simon Wagner rajt-cél győzelmet aratott a horvát Opatija Rallyn, ugyanezt elmondhatja Osváth Péter is, aki a Mitropa Kupában aratott sima győzelmet. Matics Mihály az utolsó körben maradt le a dobogóról, miután Kovács Antalhoz és ifj. Fekete Lászlóhoz hasonlóan komoly büntetést kapott.

Az osztrák Simon Wagner és szlovén Pia Sumer a papírformának megfelelően mind a nyolc szakaszt megnyerte a horvát Opatija Rallyn, így 2:45,3 perc előnnyel szerezte meg a győzelmet.

Osváth Péter és Papp Tamás ugyancsak az egész versenyen a második helyen állt, így végül biztosan szerezte meg a Mitropa Kupa értékelésének első helyét, annak ellenére, hogy a verseny végén 50 másodperces büntetést kaptak.

Az uitolsó két szakasz előtt még a harmadik helyen állt, ám az utolsó előtti szakasz előtt már 2:10 perces büntetést kapott Matics Mihály és Németh “16V” Péter, akik így a hatodik helyet szerezték meg abszolútban, a Stefan Gottig-Natalie Solbach-Schmidt, ifj. Fekete László-Begala Tamás, valamint a Mark Skulj-Aleksandra Kovacic párosokat követve.

Korábban ifj. Fekete Lászlóék, valamint a végül kilencedik helyen záró Kovács Antal-Istovics Gergő páros is rendőri ellenőrzés miatt késett el a hatodik szakaszról, elképzelhető, hogy ez történt Maticsék esetében is.

Korábbi információ szerint, esetlegesen törölhetik a kiszabott büntetéseket, melyeket a rendőri ellenőrzés miatt kaptak a párosok…

A Mitropa Kupa negyedik versenyét három hét múlva a szlovén Velenje Rally keretein belül rendezik.

Opatija Rally nem hivatalos végeredménye
1 #1 Simon Wagner / Pia Sumer (AUT / SVN) Skoda Fabia Rally2 evo 55:20,6
2 #8 Osváth Péter / Papp Tamás Skoda Fabia R5 (MRC) +2:45,3 (0:50)
3 #5 Stefan Gottig / Natalie Solbach-Schmidt (GER) Skoda Fabia R5 (MRC) +3:28,5
4 #7 ifj. Fekete László / Begala Tamás Skoda Fabia R5 (MRC) +3:37,5 (1:30)
5 #29 Mark Skulj / Aleksandra Kovacic (SVN / CRO) Ford Fiesta Rally4 (CRO, MRC) +4:01,3
6 #18 Matics Mihály / Németh “16V” Péter Mitsubishi Lancer Evo IX (MRC) +4:16,5 (2:10)
7 #3 Hubert Laskowski / Michal Kusnierz (LVA / POL) Ford Fiesta Rally3 (CRO) +4:28,0