2022. december 02. 11:50
KezdőlapNE VEDD ELÉrmet nem sikerült szerezni, de jól szerepelt Magyarország a FIA Motorsport Games-en

-

A 2019 után másodszor megrendezett FIA Motorsport Games-en nem sikerült magyar versenyzőnek az éremszerzés, de ígéretes eredményeket el sikerült érni. A francia rendezvényen Olaszország volt a legsikeresebb.

Nagy várakozás előzte meg az idei FIA Motorsport Games rendezvényt, mely a 2019-es olasz bemutatkozás után idén már Franciaországban lett megrendezve. Amíg Olaszországban még csak hat kategóriában 51 ország sportolója versenyezhetett, addig Franciaországban már 17 kategóriában 80 ország indított versenyzőt.

Három éve sajnos nem sikerült magyar versenyzőnek az éremszerzés, ezért sokan reménykedtek benne, hogy ez idén végre sikerülni fog. A többi nemzet sportolója azonban ezúttal is jobbnak bizonyult, a magyar medália még nem jött össze, több ígéretes eredményt is elértek hazánk indulói.

László Martin – Berendi Dávid Fotó: Nico Deumille / SRO / fiamotorsportgames.com

A rally kategória Rally2-es mezőnyében László Martin és Berendi Dávid az ötödik helyet szerezte meg.

Bognár Martin-Deák Tünde Fotó: Jules Beaumont / SRO / fiamotorsportgames.com

A szlalomban Bognár Martin és Deák Tünde a negyeddöntőig jutott.

Juráncsik Balázs (212) Fotó: Kevin Pecks / SRO / fiamotorsportgames.com

A Gokart Sprint senior versenyen Juráncsik Balázs a nyolcadik helyet szerezte meg,

Szabó Ádám, Horn Lilla Fotó: Kevin Pecks / SRO / fiamotorsportgames.com

míg a gokart szlalomban Szabó Ádám és Horn Lilla a 6. lett.

Csuti Kristóf Fotó SRO / fiamotorsportgames.com

Az autocross junior versenyzők között Csuti Kristóf az elődöntő ötödik helyéig jutott, így nem sikerült a kvalifikáció a döntőbe.

Utasi Péter Fotó: Patrick Hecq Ptography / SRO / fiamotorsportgames.com

A driftesek között Utasi Péter a 18. helyen zárt, míg a szimulátoros Artzt Kristóf a 39. lett, Forma 4-ben pedig Kovács Zénó a 17. helyen ért célba.

Artzt Kristóf Fotó: Kevin Pecks / SRO / fiamotorsportgames.com

A francia rendezvény legeredményesebb nemzete végül Olaszország lett három arannyal és egy ezüsstel, miután versenyzői nyerni tudtak a Rally4-es, Historic Rally és Forma 4-es kategóriában is, valamint második helyen zártak GT Sprint versenyen.

Kovács Zénó Fotó: Jules Beaumont / SRO / fiamotorsportgames.com

Az éremtáblázat második helyét a hazai csapat, Franciaország szerezte meg három arannyal, míg a harmadik helyen Belgium zárt 2 arannyal, 1 ezüsttel és 2 bronzzal.

A második FIA Motorsport Games küzdelmeit összesen 42 ezer ember figyelte a helyszínen, a következő rendezvényt két év múlva a spanyol Valenciában tartják .