2024. április 26. 15:36

KezdőlapNE VEDD ELAl Attiyah ismét a hosszú szakaszra tartalékolt és megszerezte 86. győzelmét

Al Attiyah ismét a hosszú szakaszra tartalékolt és megszerezte 86. győzelmét

-

Nasser Al Attiyah jobb állapotú gumijainak köszönhetően nagy előnnyel nyerte a Katar Rally utolsó, leghosszabb szakaszát, így megszerezte a Közel-Kelet Rally Bajnokságban 86. győzelmét.

Nasser Al Attiyah a Katar Rally szombat délutáni első két szakaszán jobban bánt gumijaival, mint Mads Ostberg, aki bár az utolsó szakasz előtt csak 3.1 másodpercre volt a katari versenyzőtől, azonban az utolsó gyorsaságin 9.1 másodperccel gyorsabb volt a volkswagenes versenyző, így Al Attiyah végül 12.2 másodperc előnnyel megnyerte a versenyt, karrierje során 17-szer és pályafutása során 86. MERC futamán zárt az élen.

A pénteken defekt miatt időt vesztő Andreas Mikkelsen délután még 10 másodperccel növelte előnyét Emil Lindholm előtt, így a norvég versenyzőé lett a harmadik hely.

A MERC értékelésében Al Attiyah mögött Abdulaziz Al Kuwari és Nasser Khalifa Al Attiyah zárt.

Katar Rally,nem hivatalos végeredmény
1 #1 Nasser Al Attiyah – Mathieu Baumel (AQT / FRA) Volkswagen Polo GTI R5 1:44:07.4 (0:05)
2 #4 Mads Ostberg – Patrik Barth (NOR / SWE) Skoda Fabia Rally2 Evo +12.2
3 #3 Andreas Mikkelsen – Torstein Eriksen (NOR) Skoda Fabia Rally2 Evo +1:37.5
4 #2 Emil Lindholm – Reeta Hamalainen (FIN) Skoda Fabia Rally2 Evo +2:06.2 (0:15)
5 #7 Abdulaziz Al-Kuwari – Lorcan Moore (QAT / IRL) Skoda Fabia Rally2 Evo +5:52.5
6 #6 Nasser Khalifa Al Attiyah – Giovanni Bernacchini (QAT / ITA) Ford Fiesta Rally2 +16:15.4 (0:10)
7 #10 Mshari Al-Thefiri – Nasser Al-Kuwari (KUW / QAT) Mitsubishi Lancer Evo X +21:55.9
8 #12 Yousef Al-Thefiri – Carlos Hanna (QUW / LBN) Mitsubishi Lancer Evo X +27:08.4 (0:15)
9 #22 Abdullah Al-Rabban – Oli Obaid (QAT / UAE) Mitsubishi Lancer Evo X +27:17.5 (0:05)
10 #18 Rashid Al-Mohannadi – Ferras Allouh (QAT) Subaru Impreza +33:03.7 (1:50)