2024. április 26. 19:53

KezdőlapNE VEDD ELMeglepetés első az eső áztatta CODASUR szezonnyitón

Meglepetés első az eső áztatta CODASUR szezonnyitón

-

Hatalmas eső nehezítette a Dél-Amerikai Rally Bajnokság (CODASUR) szezonnyitójának első napján a versenyzők dolgát, a körülmények meglepetés elsőséget is okoztak a nap végén.

A péntek esti egyetlen szakaszt még a Hyundai versenyzője, Fabrizio Zaldivar nyerte, így az élről várhatta a paraguayi Rally Trans Itapúa első teljes napját, mely során hat szakasz szerepelt a programban.

A nap első öt szakaszából hármat megnyerve Zaldivar 23.8 másodpercre növelte előnyét a második helyen álló Nicolás Tomboly előtt, míg a harmadik helyen Miguel Ortega 44.9 másodperc hátránnyal állt.

Az utolsó két szakaszra érkező eső pedig a napzáró gyorsaságira még tovább erősödött, a 22.9 km-es szakaszon pedig jelentősen romlottak a körülmények, a legjobb időt Tomboly érte el, akinek az eredménye 4 perccel volt rosszabb, mint a pálya első teljesítésénél.

A fiatal versenyzőt 3.4 másodperc hátránnyal Agustin Alonso követte, míg a harmadik időt Zaldivar érte el nem kevesebb, mint 55 másodperc hátránnyal!

A napot így végül Tomboly nyerte, aki idén váltott Mitsubishiről Skoda Fabia R5-re, így nem kis meglepetés vezető helye.

A második helyen Alonso várhatja a záró napot 28.1 másodperc hátránnyal, míg Zaldivar a harmadik helyre csúszott és 31.7 másodperc hátrányt kellene vasárnap ledolgoznia, ha nyerni szeretne.

Vasárnap szintén hat szakasz vár a mezőnyre.