2024. április 29. 22:48

KezdőlapNE VEDD ELZaldivar fordított és megnyerte a CODASUR szezonnyitóját

Zaldivar fordított és megnyerte a CODASUR szezonnyitóját

-

Fabrizio Zaldivar bár fél perc hátrányból kezdte a CODASUR szezonnyitójának második napját, végül nagyon sima győzelmet aratott.

A szombati utolsó napon leszakadt eső után Nicolás Tomboly 28.1 másodperccel vezette a paraguayi Rally Trans Itapúa versenyt Agustin Alonso előtt, míg a harmadik helyen Fabrizio Zaldivar állt 31.7 másodperc hátránnyal.

A verseny záró napján már sokkal szárazabb körülmények vártak a versenyzőkre, aminek köszönhetően az erősorrend is helyére állt.

Tomboly első helye miatt takarított vasárnap és már az első szakaszon elvesztette vezető helyét, a verseny élére Alonso állt ekkor, azonban a nap második szakaszán hibázott egy sikánban, amiért fél perc büntetést kapott.

Ezek után Zaldivar állt ismét az élre Tomboly és a harmadik helyre eső Alonso előtt. A Hyundai versenyzőjének előnye pedig a későbbiekben tovább nőtt, mivel Tomboly a takarítás miatt nem tudott igazán gyors lenni, majd az utolsó előtti szakaszon defektet is összeszedett.

Fotó: FIA CODASUR

Végül Zaldivar 48 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet Alonso előtt, míg a harmadik helyen Augusto Bestard zárt, defektje után pedig a negyedik helyen ért célba Tomboly.