2024. április 26. 21:05

KezdőlapNE VEDD ELKlausz megőrizte veretlenségét a Mitropa Kupában

Klausz megőrizte veretlenségét a Mitropa Kupában

-

Klausz Kristóf abszolút harmadik helyen zárt a Lavanttal Rallyn, míg magabiztosan nyerte a Mitropa Kupa értékelését és megőrizte veretlenségét.

Az osztrák Lavanttal Rallyn szoros csatában Hermann Neubauer nyert Simon Wagner előtt, a két skodás között mindössze 17.6 másodperc döntött.

A kétszeres osztrák bajnok Neubauer idén először győzte le a bajnoki címvédő és szintén kétszeres nemzeti bajnok márkatársát.

A verseny harmadik helyén Klausz Kristóf és Papp Tamás ért célba, a magyar páros 2:50.8 perccel maradt el a futamgyőztestől, ugyanakkor a Mitropa Kupa értékelését 1:21.2 perc előnnyel nyerte a német Albert von Thurn und Taxis előtt.

A nemzetközi értékelés harmadik helyén az ugyancsak német Dominik Dinkel ért célba, míg Hadik András és Kertész Krisztián a negyedik helyen zárt.

Hadikék a verseny abszolút nyolcadik helyét is megszerezték, a további eredmények itt láthatóak.

A Mitropa Kupában Klausz Kristóf két győzelmének köszönhetően az élről várhatja a május 25-27. közötti szlovén Velenje Rallyt.