2024. április 27. 20:36

KezdőlapNE VEDD ELSaba nyerte a szezonzárót, Zaldivar a CODASUR idei bajnoka

Saba nyerte a szezonzárót, Zaldivar a CODASUR idei bajnoka

-

Gustavo Saba nyerte a Dél-Amerikai Rally Bajnokság (CODASUR) szezonzáró versenyét Uruguayban, azonban Fabrizio Zaldivarnak az ötödik hely is elég volt a bajnoki cím megszerzéséhez.

Idén öt versenyt rendeztek a CODASUR bajnokságban és a szezonzárót a paraguayi Fabrizio Zaldivar 11 pont előnnyel várhatta honfitársa, Augusto Bestard előtt.

A szezonzáró uruguayi Atlántico Rallyn 12 murvás szakasz várt a versenyzőkre, a versenytáv pedig 176.2 km volt.

Ahogy az egész bajnokságot, úgy a szezon utolsó versenyén is a paraguayi versenyzők domináltak. Az első szakaszt Miguel Zaldivar jr (VW Polo R5) nyerte, majd Alejandro Galanti (Toyota Etios R5) állt az élre két szakasz erejéig, a negyedik gyorsaságitól azonban Gustavo Saba (VW Polo R5) vette át a vezetést és helyét egészen a verseny végéig megőrizte, végül 33.3 másodperc előnnyel nyert Augustin Alonso (Skoda Fabia Rally2 evo) előtt.

A harmadik helyen Augusto Bestard (VW Polo R5) további 17.9 másodperc hátránnyal ért célba, míg a negyedik Diego Dominguez jr (Skoda Fabias Rally2 evo) lett, mindössze 5.6 másodperccel lemaradva a dobogóról.

Fabrizio Zaldivar a verseny teljes egészében biztonságosan vezetett és végül a Hyundai i20 N Rally2-vel az ötödik helyen ért célba, 1:12.4 perc hátránnyal. Ez a helyezés azonban elegendő volt ahhoz, hogy karrierje első bajnoki címét szerezze.

A Hyundai ügyfél programjában is szereplő paraguayi versenyzőt a CODASUR bajnokságban Bestard és Alonso követte.

A szezon során Zaldivar kettő, az argentin Alejandro Cancio, a bolíviai Marco Bulacia, valamint a tavalyi bajnokságot nyerő Gustavo Saba egy-egy versenyt tudott nyerni.