2024. április 28. 13:39

KezdőlapNE VEDD ELTempestini verhetetlen volt idén is, megszerezte nyolcadik román bajnoki címét

Tempestini verhetetlen volt idén is, megszerezte nyolcadik román bajnoki címét

-

Simone Tempestini idén is folytatta domináns szereplését a Román Rally Bajnokságban, ahol már nyolcadik bajnoki címét szerezte.

A Román Rally Bajnokság idén nyolc versenyből állt, négy aszfaltos és négy murvás futamból.

A szezont pedig dominálta Simone Tempestini, aki hét versenyéből hatot megnyert, csupán a szezonnyitó Hargita Rallyn nem tudott célba érni Porsche 997 GT3 autójának műszaki hibája miatt.

A 29 éves versenyző négy versenyen Porschéval, három alkalommal pedig Skoda Fabia Rally2 evóval állt rajthoz.

Tempestini így folytatta dominanciáját és 2015-ös első abszolút bajnoki címe óta nyolcadszor zárt a bajnokság élén, csupán 2017-ben nem lett bajnok, akkor a bajnokság hét versenyéből haton indult, azonban kétszer kiesett.

Az idei román bajnokság második helyét Sebastian Barbu szerezte meg, aki ugyancsak hét versenyen indult, egy győzelmet, három második, és egy-egy harmadik és negyedik helyet ért el, a Pitestiben tartott második versenyen pedig nem ért célba Skodájával.

A szezon utolsó, brassói versenyén sem Tempestini, sem pedig Barbu nem indult, a győzelmet ezen a rallyn Andrei Girtofan szerezte meg Skodával, aki így a bajnokság harmadik helyén zárt.