2024. április 29. 17:43

KezdőlapNE VEDD ELSzilágyi János a nemzeti, Kovács Antal a nemzetközi bajnokságot nyerte idén Horvátországban

-

Két bajnoki cím is született 2023-ban a Horvát Rally Bajnokságban, Szilágyi János a nemzeti értékelést, míg Kovács Antal a nemzetközit nyerte.

Hétvégén rendezték a Horvát Rally Bajnokság utolsó idei versenyét, a szlovén Idrija Rallyt, melyen a horvát nemzeti értékelés második helyén ért célba Szilágyi János és Balai Róbert Rally4-es Peugeot-val, amivel megszerezték az idei bajnoki címet.

Fotó: Kovács Anti Rally driver Facebook oldal

Déli szomszédunk bajnokságának nemzetközi értékelésében vett azonban részt 2023-ban Kovács Antal és Istovics Gergő – akiknek Hyundai i20 N Rally2-es autójával indult Michelisz Norbert és Tagai Róbert is a Rally Hungaryn – már nem is kellett a szezonzárón indulni, öt versenyen elért két első és két második helyezésükkel már az előtt megszerezték az év végi első helyet. Ebben az értékelésben Szilágyi a harmadik helyet szerezte meg.