back to top
2024. május 30. 06:19

KezdőlapNE VEDD ELTörténelmi bajnoki cím az Ázsia-Óceánia Rally Bajnokságban

Történelmi bajnoki cím az Ázsia-Óceánia Rally Bajnokságban

-

Az indonéz Rifat Sungkar történelmet írt az Ázsia-Óceánia Rally Bajnokságban, miután megszerezte az idei bajnoki címet a hétvégi indonéz Danau Toba Rallyn. 

Az Ázsia-Óceánia Rally Bajnokságban idén is egy verseny döntött az év végi első helyről, de ismét kiírásra került az Ázsia Kupa és az Óceánia Kupa. 

Utóbbi sorozatban csupán három versenyt rendeztek, a kupát Hayden Paddon nyerte Ben Hunt és Raana Haran előtt, így új-zélandi versenyzők foglalták el az első három helyet. 

Az Ázsia Kupában azonban öt verseny után hirdettek csak bajnokot, és a szezonzáró indonéz Danau Toba Rallyt az indonéz Sean Gelael, az indiai Gaurav Gill, valamint a kínai Jun Xu egyaránt 30 pontot szerezve várhatta. 

A szezonzárón végül azonban csak Gelael és a kupa negyedik helyén álló indonéz H. Rahmat állt rajthoz, végül pedig Rahmat a negyedik, míg Gelael a kilencedik lett, így az Ázsia Kupát H. Rahmat nyerte meg. 

A szezonzárón azonban a győzelmet az indonéz Rifat Sungkar szerezte meg Skoda Fabia Rally2 evo autóval, így az Ázsia -Óceánia Rally Bajnokságot 2023-ban a 45 éves versenyző nyerte. Az APRC történelme során korábban még sohasem született indonéz bajnoki cím, így Sungkar történelmet írt. 

A bajnokság második helyen Rizai Sungkar Rally2-es Forddal, míg a harmadikon H. Rihan Variza új Rally2-es Hyundaijal zárt. 

APRC bajnokok  
1988 Kenjiro Shinozuka, Fred Gocentas (JPN/LTU) Mitsubishi Galant VR-4
1989 Rod Millen, Tony Sircombe (NZL) Mazda 323 4WD
1990 Carlos Sainz sen, Luis Moya (ESP) Toyota Celica GT-4 ST165
1991 Ross Dunkerton, Fred Gocentas (AUS/LTU) Mitsubishi Galant VR-4
1992 Ross Dunkerton, Fred Gocentas (AUS/LTU) Mitsubishi Galant VR-4
1993 Peter “Possum” Bourne, Tony Sircombe (NZL) Subaru Legacy RS
1994 Peter “Possum” Bourne, Tony Sircombe (NZL) Subaru Impreza 555
1995 Kenneth Eriksson, Staffan Parmander (SWE) Mitsubishi Lancer Evo III
1996 Kenneth Eriksson, Staffan Parmander (SWE) Subaru Impreza 555
1997 Kenneth Eriksson, Staffan Parmander (SWE) Subaru Impreza WRC’97
1998 Yoshio Fujimoto, Tony Sircombe (JPN/NZL) Toyota Corolla WRC
1999 Katsuhiko Taguchi, Ron Teoh (JPN) Mitsubishi Lancer Evo IV
2000 Peter “Possum” Bourne, Mark Stacey (NZL/AUS) Subaru Impreza WRX
2001 Karamjit Singh, Allen Oh (MAS) Proton Pert
2002 Karamjit Singh, Allen Oh (MAS) Proton Pert
2003 Armin Kremer, Fred Berssen (GER) Mitsubishi Lancer Evo VII
2004 Karamjit Singh, Allen Oh (MAS) Proton Pert
2005 Jussi Valimaki, Jarkko Kalliolepo (FIN) Mitsubishi Lancer Evo VIII
2006 Cody Crocker, Benjamin Atkinson (AUS) Subaru Impreza N12
2007 Cody Crocker, Benjamin Atkinson (AUS) Subaru Impreza N12
2008 Cody Crocker, Benjamin Atkinson (AUS) Subaru Impreza WRX
2009 Cody Crocker, Benjamin Atkinson (AUS) Subaru Impreza N14
2010 Katsuhiko Taguchi, Chris Murphy (JPN/AUS) Mitsubishi Lancer Evo X
2011 Alister McRae, William Hayes (GBR/AUS) Proton Satria Neo S2000
2012 Chris Atkinson, Stéphane Prévot (AUS/BEL) Skoda Fabia S2000
2013 Gaurav Gill, Glenn MacNeall (IND/AUS) Skoda Fabia S2000
2014 Jan Kopecky, Pavel Dresler (CZE) Skoda Fabia S2000
2015 Pontus Tidemand, Emil Axelsson (SWE) Skoda Fabia R5
2016 Gaurav Gill, Glenn MacNeall (IND/AUS) Skoda Fabia R5
2017 Gaurav Gill, Stéphane Prévot (IND/BEL) Skoda Fabia R5
2018 Yuya Sumiyama, Takahiro Yasui (JPN) Skoda Fabia R5
2019 Lin Dewei, Kepeng Le (TPE/CHN) Subaru XV
2022 Hayden Paddon, John Kennard (NZL) Hyundai i20 AP4
2023 Rifat Sungkar, Ben Saurcy (IDN, AUS) Skoda Fabia Rally2 evo 

Friss