2024. április 29. 04:08

KezdőlapNE VEDD ELMeglepetés eredményekkel és brutális körülményekkel kezdődött a Mikulás Rally

Meglepetés eredményekkel és brutális körülményekkel kezdődött a Mikulás Rally

-

Igazán télies körülmények között kezdődött a 27. Mikulás Rally, melyen két szakasz után ifj. Fekete László vezet Német Gábor és Kovács Antal előtt.

Meglepetéssel indult az idei Mikulás Rally, miután a havas, saras körülmények között a 17-es rajtszámmal induló ifj. Fekete László – Fekete László kettős érte el a legjobb eredményt az első gyorsaságin 1.6 másodperccel megelőzve a cseh Filip Mares – Radovan Bucha kettőst, valamint 9.3 másodperccel Klausz Kristófot és Papp Tamást. A legjobb három eredményt tehát skodával indulók tudták elérni.

Nem indult jól a buli verseny Erik Caisnak és Igor Bacigalnak, miután defekttel kezdtek, de náluk is több időt vesztettek Ranga Péterék, akik lefulladtak a pályán.

Bútor Róbert Makai Gergely navigálásával inkább óvatosan kezdett a télies körülmények között, így csaknem 1 perccel maradtak el a legjobb időtől.

Fotó: Sári Péter

A nyitó szakaszon Kovács Antal és Istovics Gergő érte el a negyedik időt 2 tizeddel követve Klauszt és 7 másodperccel megelőzve Német Gábort, aki a Hyundait Fabia RS-re cserélte.

László Martin és Bán Viktor az új Fabia RS-sel a hatodik idővel nyitott.

A második, Kislőtér gyorsasági sem a versenyutók tapadásáról lett híres, a nagyon saras körülmények között végül Német Gábor érte el a legjobb eredményt, aki 3 tizeddel előzte meg ifj. Fekete Lászlót és 6.1 másodperccel Erik Caist.

Összetettben Feketéék azonban tovább növelték előnyüket és 16.2 másodperces vezetéssel mehetnek szervizelni Német Gábor előtt. Kovács Antal további 2.5 másodperc hátránnyal a harmadik, míg a negyedik és ötödik helyen fél perces hátránnyal a két cseh versenyző Erik Cais és Filip Mares áll.

Klausz Kristóf is sok időt vesztett a közel 20 km-es gyorsaságin, így hátránya is már egy perc fölé nőtt.

Bútor Róbert a második szakaszon még inkább küzdött a körülményekkel, de így is sikerült célba érnie.