2024. április 28. 04:42

KezdőlapNE VEDD ELJanner Rally: Simon Wagner vezet az első nap végén, Klausz a legjobb...

Janner Rally: Simon Wagner vezet az első nap végén, Klausz a legjobb magyar

-

A Janner Rally első napjának végén Simon Wagner vezet Martin Rossgatterer és Michael Lengauer előtt, míg a legjobb magyar versenyzőként Klausz Kristóf várhatja a folytatást az osztrák szezonnyitón.

A Janner Rally pénteki napján a 8.47 km-es Lasberg Arena szakaszon zajlott a verseny, a mezőny kétszer teljesítette a pályát.

Simon Wagner az első szakaszon azonnal a legjobb eredményt érte el, a másodikon azonban Martin Rossgatterer gyorsabb tudott nála lenni 1.3 másodperccel, így a nap végén Wagner 1.6 másodperccel előzi meg a második helyre lépő citroenes versenyzőt.

Michael Lengauer a délutáni szakaszon még második lett, este azonban harmadik, így a napot is a harmadik helyen zárta 2.1 másodperc hátránnyal.

A legjobb nem osztrák versenyző Chris Ingram, aki 7.6 másodperc hátránnyal a negyedik Julian Wagnert és Filip Marest megelőzve összetettben.

Fotó: Harald Illmer

A legjobb 10 versenyző sorát Johannes Keferböck, Luca Waldherr, Jaroslaw Koltun és Martin Fischerlehner zárja.

Klausz Kristóf és Papp Tamás délután még 10. lett, este azonban egy helyet rontott összetettben, így László Martint és Bán Viktor megelőzve a legjobb magyar eredménnyel zárt pénteken. László Zoltán és Balázs Zsolt pedig az abszolút 36. helyen várhatja a jóval nehezebb folytatást.

Fehérvári Csaba és Rónay László Toyotája sajnos az első éles gyorsasági előtt műszaki hibás lett.

Szombaton összesen 10 gyorsasági vár a versenyzőkre, azonban a pályák mellett az időjárás is komoly fejtörést okozhat, hiszen először eső, majd havazás várható, a csapadékos időjárás pedig vasárnap is döntő tényező lehet.

A verseny szinte minden szakaszáról élő közvetítés látható német nyelven, belső kamerás, drónos felvételekkel és versenyzői interjúkkal a szakaszok végén ezen az oldalon.