2024. május 03. 04:23

KezdőlapNE VEDD ELNem lesz könnyű Al-Attiyah dolga a Katar Rallyn, több komoly riválisa is lesz

Nem lesz könnyű Al-Attiyah dolga a Katar Rallyn, több komoly riválisa is lesz

-

Hétvégén megkezdődik a Közel-Kelet Rally Bajnokság (MERC), a Katar Rally nevezői között több győzelemre is esélyes versenyzőt találunk.

Ugyan csupán 23 nevezés érkezett a hétvégi Katar Rallyra, azonban a mezőny egy harmada akár a győzelmet is megszerezheti a MERC-szezonnyitón.

A legfőbb esélyes természetesen a hazai versenyén induló Nasser Al-Attiyah, aki korábban 17-szer tudott nyerni a lusaili futamon.

A volkswagenes Al-Attiyah mellett azonban esélyes az első helyre az ománi, skodás Abdullah Al-Rawahi is, aki a katari versenyzővel együtt nyerte meg a tavalyi bajnokságot.

Nasser Al-Attiyahnak elege lett a Prodrive autójából és hazament a Dakarról

A külföldi indulók közül a francia Pierre-Louis Loubet, a norvég Mads Ostberg, a lett Martins Sesks ugyancsak esélyesek lehetnek Skodáikkal.

A verseny csütörtökön egy szuperspeciál szakasszal kezdődik, majd pénteken és szombaton egyaránt hat gyorsasági vár a mezőnyre, a versenytáv 5 méter híján 200 km lesz.