2024. április 27. 14:54

KezdőlapNE VEDD ELRovanpera és Asunmaa vezet a Lappföld Rallyn

Rovanpera és Asunmaa vezet a Lappföld Rallyn

-

A finn Lappföld Rally első napjának öt szakasza után Kalle Rovanpera vezeti a versenyt Elfyn Evans előtt, míg a harmadik helyen a finn bajnokság tavalyi győztese, Teemu Asunmaa áll.

A Finn Rally Bajnokság második versenyének első napján öt szakasz és 75.5 km versenytáv várt a versenyzőkre, akik tökéletes téli körülmények között vezethettek.

A Toyota Gazoo Racing is kiválóan készülhetett a Svéd Rallyra Kalle Rovanperával és Elfyn Evans-szel, akik közül az elmúlt két év világbajnoka négy, míg walesi csapattársa egy szakaszt tudott megnyerni, így Rovanpera 24.6 másodperc előnnyel vezet.

Jari-Matti Latvala, a Toyota Gazoo Racing csapatfőnöke ugyancsak élvezhette a havas vezetést, és a napot az abszolút 11. helyen zárta Toyota Celicájával.

Jóval nagyobb csata zajlott a finn bajnoki értékelésben részt vevők között, akik közül az első két szakaszon még Lauri Joona volt a leggyorsabb, azonban a 2022-es WRC3 Open bajnoka a harmadik pályán kicsúszott a nagy hóba, amivel csaknem 12 percet vesztett, így a továbbiakban csak tesztelni tudott Skodájával.

A harmadik szakaszon a verseny harmadik helyére Mikko Heikkila lépett, így a finn versenyző lett az első, aki az új Rally2-es Toyotával vezetni tudott egy értékelést.

A veszprémi Rally Hungaryt is idei naptárjában tudó Heikkila, azonban a későbbiekben nem tudta tartani a tavalyi finn bajnok Teemu Asunmaa tempóját, aki így 5.2 másodperc előnnyel zárta a napot a finn értékelés élén a 2022-es finn bajnok előtt.

A finn harmadik helyen Roope Korhonen, a tavalyi WRC3-as bajnok áll, aki megnyerte az idei szezonnyitót is a bajnokságban, hátránya 18.4 másodperc Asunmaa mögött és 6.7 másodperccel előzi meg Nikolay Gryazin.

Nézd élőben a Lappföld Rallyt, ahol Rovanpera, Evans és Latvala is indul!

Szombaton hét gyorsaságin összesen 124.45 km versenytáv vár a mezőnyre.