2024. április 27. 09:49

KezdőlapNE VEDD ELHatalmas csata Rovanpera és Evans mögött a Lappföld Rallyn

Hatalmas csata Rovanpera és Evans mögött a Lappföld Rallyn

-

Kalle Rovanpera növelte előnyét Elfyn Evans előtt a Lappföld Rallyn, míg a finn értékelésben elképesztően soros csata zajlik az elmúlt két év bajnoka között.

A Lappföld Rallyn szombaton 7 gyorsasági és 124 km versenytáv vár a mezőnyre, melyből már teljesített is az élmezőny 50 kilométert 3 szakasz alatt.

Kalle Rovanpera újabb két szakaszt nyert, míg Evans egyet, így 36.3 másodpercre nőtt a két Rally1-es Toyota Yarist vezető közötti különbség.

Jóval szorosabb azonban a csata a finn bajnoki értékelésben.

Itt a tavaly bajnok Teemu Asunmaa 5.2 másodperc előnnyel várhatta a második napot a 2022-es bajnok Mikko Heikkila előtt. Szombaton azonban a toyotás versenyző azonnal le dolgozott 1 másodpercet hátrányából, azonban a következő két szakaszon a skodás versenyző volt gyorsabb 8 tizeddel, így a különbség 5 másodperc csupán.

A harmadik helyen Roope Korhonen 18.4 másodperc hátránnyal állt péntek este, azonban szombat délelőtt 33.1 másodpercre nőtt a lemaradása, amiből jól látható Asunmaa és Heikkila tempója.

Nikolay Gryazin a Rally2-es mezőnyben a negyedik helyen állt péntek este, azonban a szombati második szakasz előtt etapon kénytelen volt kiállni, miután autója megállt.

Jari-Matti Latvala is igen gyors a historic mezőnybe tartozó Toyota Celicával, amivel az abszolút 10. helyre lépett Gryazin kiesésével.

Nézd élőben a Lappföld Rally leghosszabb napját!