2024. április 29. 22:16

KezdőlapNE VEDD ELHenning Solberg 18 év után, magyar autóval tudott nyerni a Norvég Bajnokságban

Henning Solberg 18 év után, magyar autóval tudott nyerni a Norvég Bajnokságban

-

Henning Solberg nyerte a hétvégi Hadeland Rallyt, így 18 év után tudott ismét futamot nyerni a Norvég Rally Bajnokságban, ráadásul tette ezt egy magyar tulajdonú Skodával.

Henning Solberg karrierje során 58 norvég bajnoki versenyen állt rajthoz, 30 alkalommal tudott nyerni és 44-szer állt dobogóra.

Az idei év előtt azonban az utolsó győzelmet a 2006-os Norvég Rallyn szerezte, azt követően jött az idei Hadeland Rally, melyen bár eleinte hátrányban volt, végül fél perc előnnyel nyerni tudott a Topp-Cars Rally Team Skoda Fabia RS Rally2-es autójával, így 18 év után tudott ismét hazája bajnokságában élen zárni egy versenyt.

Az 51 éves ötszörös norvég bajnok iidei első versenyén, a Sigedalsrallyn a harmadik helyet szerezte meg, így két verseny után vezeti a bajnokság pontversenyét.