2024. május 04. 22:18

KezdőlapNE VEDD ELMagyar dobogós eredménnyel kezdődött a Historic ERC idei szezonja

Magyar dobogós eredménnyel kezdődött a Historic ERC idei szezonja

-

A spanyol Costa Brava Rallyval vette kezdetét az idei Historic ERC szezon, melyen a Mekler-házaspár kategóriája dobogós helyén zárt. Magoss Péterék azonban nem tudtak célba érni.

A Costa Brava Rallyn két magyar egységnek szurkolhattunk, Mekler László és felesége, Mikó Edit egy Alfa Romeo-val, míg Magoss Péter és Szabó Bence egy Subaru Legacyval nevezett.

Magossék azonban hamar szuperrallyzni kényszerültek, miután már az első szakaszon sem tudtak elindulni, a második napon ugyan visszatértek, de a szombati második szakaszon végleg kiálltak.

A Mekler-házaspár azonban minden szakaszt teljesíteni tudott, így az abszolút 23., a 2-es kategória 6., és a C1-es kategória harmadik helyét szerezte meg.

A versenyt abszolút értékelésben a francia Julien Saunier és Marie-Noelle Ratier Porsche 911 SC-vel nyerte, míg a Historic ERC értékelésében az olasz Angelo Lombardo és Giovanni Battista Campeis volt a leggyorsabb Porsche 911 Carrerával.

Az EHRC második versenye egy hónap múlva a cseh Vltava Rally lesz.