2024. május 02. 17:54

KezdőlapNE VEDD ELSimon Wagner nagy csatában vezeti a Lavanttal Rallyt, László Zoltán 10. a...

Simon Wagner nagy csatában vezeti a Lavanttal Rallyt, László Zoltán 10. a Mitropa Kupában

-

Simon Wagner és Hermann Neubauer nagy csatát vívott a Lavanttal Rally első napján, míg a Mitropa Kupában László Zoltán a legjobb 10 versenyző között foglal helyet.

A Lavanttal Rally első napján öt szakasz várt a versenyzőkre, melyek közül hármat Simon Wagner hármat, míg Hermann Neubauer kettőt nyert meg, így a nap végül Wagner 2.8 másodperc előnnyel rendelkezett.

A két skodás versenyzőt a harmadik helyen a citroenes Luca Waldherr követte 33.7 másodperc hátránnyal.

Az osztrák bajnokság idei harmadik versenye egyben a Mitropa Kupa második futama is, itt pedig német versenyzők zárták az élen a pénteket. Az első szakaszon még Björn Satorius volt a leggyorsabb Forddal, azonban a további négy szakaszt már Albert von Thurn und Taxis nyerte, így a skodás versenyző 21.1 másodperc előnnyel vezetett péntek este.

A Mitropa mezőnyben abszolút értékelésben László Zoltán és Balázs Zsolt voltak a leggyorsabbak, akik a 10. helyen álltak.

Szombaton nyolc szakasz szerepel a verseny programjában.