back to top
2024. május 16. 23:10

KezdőlapNE VEDD ELMarczyk hatalmas csatában győzte le Grzybet a lengyel szezonnyitón

Marczyk hatalmas csatában győzte le Grzybet a lengyel szezonnyitón

-

Nagy csatában dőlt el a Rajd Swidnicki első helye Miko Marczyk javára, így a skodás versenyző győzelmet követően érkezhet a Kanári-szigetek Rallyra.

Hétvégén rendezték a Rajd Swidnicki versenyt, mellyel elkezdődött a Lengyel Rally Bajnokság. A szezonnyitón két nap alatt 13 gyorsasági szakaszt és 169.1 km versenytávot kellett teljesítenie a 46 fős mezőnynek.

A versenyt bár Miko Marczyk kezdte jobbam, skodás márkatársa és a bajnoki címvédő Grzegorz Grzyb már a második szakaszon megelőzte és helyét már az első nap négy szakaszán meg is őrizve, 9.3 másodperc előnnyel zárt szombaton Marczyk előtt.

A háromszoros lengyel bajnok Grzyb a második napon is jó tempót tudott autózni, miközben Marczyk a második nap első körében már 16 másodperc hátrányban a harmadik helyre csúszott. A nap második körétől azonban elkezdte ledolgozni hátrányát és végül az utolsó gyorsaságin megtudta előzni Grzybet 4.9 másodperccel, így a kétszeres lengyel bajnoké lett a győzelem.

A harmadik helyen Jakub Matulka ért célba ugyancsak Skodával, 37.8 másodperc hátránnyal.

Marczyk a következő hétvégén már a Kanári-szigetek Rallyn áll rajthoz.