2024. szeptember 28. 17:10

KezdőlapNE VEDD ELÖnhibáján kívül szakadt meg Kris Meeke veretlensége Portugáliában

Önhibáján kívül szakadt meg Kris Meeke veretlensége Portugáliában

-

Kris Meeke idén mind a négy bajnoki versenyt megtudta nyerni Portugáliában, azonban az ötödik versenyen megszakadt az északír versenyző győzelmi sorozata.

A Rali de Castelo Branco versenyen 11 gyorsasági és 109.53 km versenytáv várt a 60 fős mezőnyre, melyben 10-en indultak Rally2-es autóval.

A Portugál Rally Bajnokság idei ötödik versenyén bár a vártnak megfelelően kezdődött Kris Meeke versenye és egészen a kilencedik szakaszig az élen tudott állni, azonban ezen a gyorsaságin gázpedál probléma lépett fel a Rally2-es Hyundaiban, ami miatt 3:26.6 percet vesztett és a kilencedik helyre csúszott vissza.

A problémát később Meeke megtudta javítani, és végül a hetedik helyen tudott célba érni. Meeke győzelmi sorozata így műszaki hiba miatt szakadt meg.

A verseny győzelmét végül Armindo Araújo szerezte meg, aki egy versenyt leszámítva eddig mindig a második helyet szerezte meg a bajnokság futamain.