2024. július 02. 20:39

KezdőlapNE VEDD ELVideón Jos Verstappen balesete az Ypres Rallyn

Videón Jos Verstappen balesete az Ypres Rallyn

-

Jos Verstappen sorozatban harmadik versenyén esett ki a Belga Rally Bajnokságban, miután az Ypres Rallyn fának csapódott.

Jos Verstappen számára még egész jól kezdődött az első versenyen a Belga Rally Bajnokság, amikor ötödik helyen ért célba. A folytatás azonban már picit sem nevezhető jónak, az egykori F1-es pilótából lett rallyversenyző ugyanis az Ypres Rallyn elszenvedett balesettel már sorozatban harmadszor nem tudott célba érni.

Verstappen három szakasz után még a második helyen állt mindössze 3.3 másodperccel elmaradva a későbbi győztes Stéphane Lefebvre-től, azonban a negyedik szakaszon egy defekt miatt a 15. helyre csúszott.

Később két gyorsaságit is nyerve a nyolcadik helyre lépett előre az első nap végére.

A második nap azonban nem indult jól a holland versenyző számára, már a nyitó szakaszon fának csapódott. A baleset során a versenyzők nem sérültek, a Skoda Fabia RS Rally2 azonban nagyon is.