2024. március 29. 01:58

KezdőlapORBEger Rally2: Fekete Gyuláék az utolsó pillanatban szerezték meg a győzelmet

Eger Rally2: Fekete Gyuláék az utolsó pillanatban szerezték meg a győzelmet

-

Hihetetlen szoros befutót hozott a Rally2 egri versenye, melyből végül Fekete Gyula és Szegedi Máté jött ki győztesen a bajnoki címvédő ifj. Fogarasi Attila-Toloczkó Péter páros előtt.

Az Eger Rally Rally2-es mezőnyében Zsebe Gábor és Mohácsi László szerezte meg a szombati egyetlen szakaszon a legjobb időt, a vezető helyet azonban már a vasárnapi első szakaszon elvesztették ifj. Fogarai Attilával és Toloczkó Péterrel szemben, sőt a második helyre Fekete Gyula és Szegedi Máté lépett, míg a skodás baranyai kettős a harmadik helyre csúszott.

A verseny utolsó két szakaszáig a Rally2 tavalyi bajnokai, Fogarasiék nagyjából tartották az öt másodperc körüli előnyüket Feketéék előtt, azonban az utolsó két szakaszon a citroenes kettős támadásba lendült, és bár az utolsó szakaszon még 3,5 másodperc előnye volt a hondás párosnak, a Power Stagen 4,3 másodperccel volt gyorsabb Fekete Fogarasinál.

Mindez pedig azt eredményezte, hogy a Rally2 második versenyét Fekete Gyula és Szegedi Máté nyerték mindössze 8 tizedmásodperc előnnyel, míg az ifjabb Fogarasi Attila-Toloczkó Péter kettős Orfű után ismét a második helyet szerezte meg.

Zsebe
Fotó: Sári Péter #Rallyhearthu

Zsebe Gábor és Mohácsi László bár az előtte zajló csatába kevésbé tudott beleszólni, végül a harmadik helyet szerezték meg, akárcsak Orfűn.

Az utolsó két szakaszt, melyre az eső is megérkezett enyhébb formában, a negyedik helyről várhatta a születésnapját éppen ma ünneplő Geiger Máté, valamint navigátora, Hanyik Gergely, azonban a szervízből már nem jöttek ki az utolsó körre.

A negyedik helyet így Strider Zoltán és Apkó András szerezte meg 7,8 másodperccel lemaradva a dobogóról és 6,3 másodperccel megelőzve Spindler Jenőt és Csizmadia Csabát, akik Orfűn tudtak nyerni.

A Rally2-es bajnokság harmadik versenyét két hónap szünetet követően Kazincbarcikán rendezik.