2022. december 08. 03:52
KezdőlapORBEger Rally3: Békésiék hatalmas csatában nyertek

Eger Rally3: Békésiék hatalmas csatában nyertek

-

Békési Richárd és Tóth Gergely hatalmas csatában nyertek az Eger Rally Rally3-as mezőnyében Geng Bence és Geng Ferenc előtt.

Békési Richárd és Tóth Gergely már az Eger Rally első, szombati szakaszát is megnyerte a Rally3-ban, és vasárnap is szakaszgyőzelemmel kezdtek, azonban a harmadik szakaszon kissé lassabbak voltak, mint Geng Bence és Geng Ferenc, így a hondás páros várhatta az élről az utolsó két szakaszt.

Gengék számára azonban az utolsó előtti szakasz nem sikerült jól, így ismét Békésiék álltak az élre 2,2 másodperc előnnyel, és helyüket már az utolsó szakaszon is megőrizték, miután csak 8 tizedet vesztettek előnyükből.

Geng
Fotó: Sári Péter #RallyheartHu

A BMW-s páros így 1,4 másodperc előnnyel nyerték az Eger Rallyt Gengék előtt.

Az Orfű Rallyt megnyerő Zákányi János és Vidécz Zsolt tegnap hibáztak, elmértek egy lassító előtti féktávot és a lassítót érintve 10 másodperces büntetést kaptak, így a mai napot közel húsz másodperces hátránnyal kezdhették.

A ladás páros azonban vasárnap már nem hibázott, és bár szakaszt nem tudott nyerni, végül 17.5 másodperccel elmaradva Békésiék mögött a harmadik helyen tudtak zárni, így vélhetően továbbra is vezetik a bajnokságot.

Zákányi
Fotó: Sári Péter #Rallyhearthu

Az utolsó kört még a harmadik helyen állva kezdhette Fábián Lóránt és Ihász László a Renault-val, azonban az utolsó előtti szakaszon féltengelytörés miatt kénytelenek voltak kiállni.

A negyedik helyet az utolsó szakaszon előzve Guzi János és Somlai Gábor szerezték meg mindössze 7 tizeddel Takács István és Takács István előtt.

A Rally3-as bajnokság május utolsó hétvégéjén a Dunakanyar Rallyval folytatódik.