2024. április 26. 15:50

KezdőlapORBVelenczei az élen, de Vincze megnyomja a hajrát

Velenczei az élen, de Vincze megnyomja a hajrát

-

Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt irányította a Dunakanyar Rally vasárnap délutáni szakaszait, de Vincze Ferenc és Németh Gergely továbbra sem mondott le a győzelemről.

Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt a Dunakanyar Rally vasárnapi második körében minden szakaszt megnyert és 8 tizedmásodperces hátrányából 2,7 másodperces előnyt kovácsolt Vincze Ferenc és Németh Gergely előtt.

A 2019-es magyar bajnok pilóta bár az egész versenyen kissé betegen versenyez, de nem elégedik meg a második helyezéssel, és az utolsó két szakaszon még harcolni szeretne a győzelemért.

Turán Frigyes és Farnadi Ágnes miután az autó áramtalanította magát már csak az előtte lévők hibáját szeretné kihasználni, de egyelőre erre még várni kell.

Német Gábor a második vasárnapi körben bebiztosította negyedik helyét, amiben segítség volt számára, hogy Bodolai László és Deák Attila előbb túlcsúszott, majd később fékhiba jelentkezett a Fordnál.

A versenyen még két szakasz vár a versenyzőkre, a pályák felé pedig vészesen közelítenek az eső felhők…

Dunakanyar Rally állása 10 szakasz után
1 #3 Velenczei Ádám / Vánsza Zsolt Skoda Fabia Rally2 evo 41:19,1
2 #1 Vincze Ferenc / Németh Gergely Skoda Fabia R5 +2,7
3 #7 Turán Frigyes / Farnadi Ágnes VW Polo GTI R5 +38,7 (0:10)
4 #5 Német Gábor / Adorján Szabolcs Skoda Fabia Rally2 Evo +1:11,7
5 #4 Bodolai László / Deák Attila Ford Fiesta R5 MkII +1:36,2
6 #8 Trencsényi József / Verba Gábor Skoda Fabia Rally2 evo +1:50,3
7 #6 Tóth Tibor / Szabó József Skoda Fabia Rally2 evo +1:58,2 (0:20)
8 #13 Kovács Antal / Istovics Gergő Hyundai i20 N Rally2 +2:19,2
9 #9 Ollé Sándor / Ollé Rebeka Skoda Fabia R5 +2:21,2 (0:20)
10 #30 Foczkó Ákos / Madarász Szabolcs Mitsubishi Lancer Evo X R4 (ORC) +3:36,8 (0:10)