hétfő, augusztus 15, 2022
KezdőlapORBAz apasággal sem vesztett tempót Velenczei és vezet a Mecsekben

Az apasággal sem vesztett tempót Velenczei és vezet a Mecsekben

-

Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt zárta élen az első pénteki kört a pécsi Mecsek Rallyn Mads Ostberg és Vincze Ferenc előtt.

Vincze Ferenc és Németh Gergely kezdte legjobb formában a Mecsek Rallyt, megnyerve az eléső szakaszt Mads Ostberg és Patrik Barth előtt 1, Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt előtt pedig 2,5 másodperc előnnyel.

Turán Frigyes és Farnadi Ágnes számára ismét nem jól indul a verseny, hiszen lassító érintésért 10 másodperces büntetést kaptak, így az első szakaszt a kilencedik helyen zárták.

A második szakaszon Bútor Róbert és Tagai Róbert bizonyult a leggyorsabbnak a Citroen C3 WRC-vel, az ORB-ben azonban Velenczei Ádám volt a leggyorsabb 1 másodperccel elmaradva Bútor idejétől, míg Ostberg 4,1, Vincze Ferenc pedig 7,2 másodperccel volt lassabb.

Így összetettben is változás történt, az élre a tegnap apává vált Velenczei Ádám állt 2,6 másodperccel előzve Ostberget és 4,7 másodperccel előzve Vinczét.

Bútor Róbert szakaszgyőzelmével a negyedik helyre lépett, 10 másodperces büntetés ellenére is csupán 13,2 másodperc a hátránya, míg az ötödik helyre – és ORB negyedik helyre – Turán lépett 24 másodperc hátránnyal.

A verseny első szakaszán sem tudott már célba érni Bodolai László és deák Attila, akik baleset miatt kényszerültek kiállni.

Az első szakaszt Bútor Róbert mögött a második helyen zárta az ORC-ben Foczkó Ákos és Madarász Szabolcs, azonban a második szakaszon műszaki hiba miatt kiállni kényszerült.

Az ORC második helyre így Rongits Attila és Hannus László állt.

A Mecsek Rallyn még két szakasz szerepel az első nap programjában.